Upravit stránku

1. Kde se vyrábí CERAMIN?  
-   Kompletní výroba probíhá v Německu ve městě
 Kaisersesch.

2. Z jakého materiálu jsou podlahy vyrobeny?
-  CERAMIN se vyrábí z přírodních minerálů. Hlavní složkou je mastek.


3. Jak se pokládá CERAMIN?
-  Produktové řady NEO 2.0. a  SONO mají click zámek MEGALOCK a pokládají se plovoucím způsobem. Do vlhkých prostor jako jsou koupelny doporučujeme podlahy celoplošně přilepit. Produktová řada VARIO má spoj pero drážka a tato podlaha se musí celoplošně přilepit. 


4. Lze CERAMIN použít na podlahové vytápění?
-  CERAMIN je ideální podlahová krytina na podlahové vytápění. Lze ji použít jak na teplovodní tak elektrické topení. Díky své nízké tloušťce a složení z přírodních minerálů  je ideální krytina vhodná na podlahové vytápění.


5. Mají podlahy CERAMIN např. Certifikát zdravotní nezávadnosti?
-  Ano, v případě ceraminových podlah se jedná především o certifikát Modrý Anděl, dále pak certifikace materiálu, který neobsahuje PVC sloučeniny, ftaláty a ani jiné škodlivé látky. Podlaha je vyrobena kompletně v Německu a má všechny potřebné certifikace.


6. Lze tyto podlahy využít i v exteriéru?
-  Bohužel ne. Podlahy jsou určeny pouze pro využití v interiéru.


7. Jaká je pevnost zámku MEGALOCK?
-  Zámky jsou velice pevné, nicméně je potřeba zachovat správný pracovní postup a hlavně zajistit rovný a pevný podklad, aby nedošlo k poškození zámku.


8. Jaká je hlučnost?
-  Co se týče hlučnosti, lze CERAMIN přirovnat ke “zlaté” střední cestě mezi vinylem a laminátovou plovoucí podlahou. Kročejový hluk s použitím podložky NEO Lay se sníží o 16dB. 


9. Jakým způsobem jsou provedeny dekory?
-  Jedná se o digitální tisk, který je chráněn speciální ochrannou vrstvou SEALTEC.


10. Jakou nášlapnou vrstvu mají podlahy CERAMIN?  
-  Řada NEO 2.0. je v komerční zátěži 32 a SONO v komerční zátěži 33. Tyto třídy zátěže jsou určené do komerčních prostor. Pro přirovnání u zátěžové třídy 32 se nášlapná vrstva obvykle pohybuje okolo 0,4mm a 33 okolo 0,55mm.

11.Jaké látky obsahuje CERAMIN namísto PVC - změčkovadel?
-  Základ tvoří kombinace minerálů s polymery, které se mimo jiné používají také v lékařském, či potravinářském průmyslu. Hlavní složkou cca 80% je mastek.

12. Jaká je doba opotřebení dekoru?
-  CERAMIN je velice odolný materiál, který lze použít v i komerčních prostorech. Nicméně tak jako jakákoliv jiná podlahová krytina lze poškrábat. Aby jste předešli poškrábání podlah je potřeba instalovat před vchodem kvalitní čistící zónu a nábytek opatřit kluzáky nebo podložkou. 

13. Jakým způsobem se podlahy udržují?
-  Údržba je velice jednoduchá. Podlahy jsou voděodolné tak se nemusíte bát jako u laminátových podlah použít vlhký hadr. Pro každodenní údržbu podlah doporučujeme produkt PU čistič od fa DR.Schutz. Další přípravky najdete také v příslušné sekci na našich stránkách -
 http://ceramin.cz/navody

14. Jak často dochází k opakování dekoru lamel a jaká je barevnost? 
-  Díky velmi variabilnímu tisku nedochází k častému opakování lamel. Většina dekorů díky digitálnímu tisku je velice věrohodných, ale počítejte s tím, že mezi jednotlivými deskami jsou barevné odstíny, aby bylo dosaženo tohoto věrohodného efektu.   

15. Na internetu jsme našli podlahy NEO výrazně levněji. Budete mít skladem i dekory v této cenové kategorii?
- Jedná o první kolekci podlah NEO, které se vyráběla na nosné dřevo vláknité desce CSF, proto ta nižší cena. Tato kolekce se již nevyrábí.  Kolekce, která je uvedena na našich stránkách, je nástupce předchozí řady, nese označení NEO 2.0 a je vyrobená nosné desce CERAMIN z přírodních minerálních látek.

Nahoru