Upravit stránku

1. Kde se vyrábí CERAMIN?  
-   Kompletní výroba probíhá v Německu ve městě Kaisersesch.

2. Z jakého materiálu jsou podlahy vyrobeny?
-  CERAMIN se vyrábí z přírodních minerálů. Hlavní minerální složkou z cca 80% je mastek.

3. Jak se pokládá CERAMIN?
-  Produktové řady ENCORE SPC a UNIVERSE mají click zámek a pokládají se plovoucím způsobem. Do vlhkých prostor jako jsou koupelny doporučujeme podlahy celoplošně přilepit. Produktová řada TILES má spoj pero drážka a tyto obklady se musí celoplošně přilepit. 

4. Lze CERAMIN použít na podlahové vytápění?
-  CERAMIN je ideální podlahová krytina na podlahové vytápění. Lze ji použít jak na teplovodní tak elektrické topení *. Díky své nízké tloušťce a složení z přírodních minerálů  je ideální krytina vhodná na podlahové vytápění.
*ELEKTRICKÉ TOPENÍ
U tohoto typu topení je několik systémů např. topné folie, topné kabely ve folii, topné kabely pro zalití do betonu aj. Z tohoto důvodu výrobce nemá v záruce paušální doporučení na elektrické topení. Nad rámec záruky výrobce poskytujeme jako dovozce Skladpodlah s.r.o. záruku na elektrické topení. Podmínkou této záruky je zaslání typu topení a výrobce a jeho následného potvrzení ze strany dovozce o jeho vhodnosti.
Pro ověření vhodnosti zasílejte poptávku na email: info@ceramin.cz

5. Mají podlahy CERAMIN např. Certifikát zdravotní nezávadnosti?
-  Ano, v případě podlah se jedná především o certifikát Modrý Anděl a Greenguard Gold, dále pak certifikace materiálu, který neobsahuje PVC sloučeniny, ftaláty a ani jiné škodlivé látky. Podlaha je vyrobena kompletně v Německu a má všechny potřebné certifikace.

6. Lze tyto podlahy využít i v exteriéru?
-  Bohužel ne. Podlahy jsou určeny pouze pro využití v interiéru.

7. Jaká je pevnost zámku MEGALOCK a EASYLOCK?
-  Zámky jsou velice pevné, nicméně je potřeba zachovat správný pracovní postup a hlavně zajistit rovný a pevný podklad, aby nedošlo k poškození zámku.

8. Jaká je hlučnost?
-  Co se týče hlučnosti je CERAMIN někde mezi vinylem a laminátovou plovoucí podlahou. Kročejový útlum s použitím podložky NEO Lay se sníží o 16dB. 
 
9. Jakým způsobem jsou provedeny dekory?
-  Jedná se o digitální tisk, který je chráněn speciální ochrannou vrstvou SEALTEC.

10. Jakou nášlapnou vrstvu mají podlahy CERAMIN?  
-  Řada ENCORE SPC je v zátěži 33 a UNIVERSE v zátěži 34. Tyto třídy zátěže jsou i pro použití v komerčních prostorech. Pro přirovnání u zátěžové třídy 33 se nášlapná vrstva obvykle pohybuje okolo 0,55mm a 34 okolo 0,70mm.

11. Jaké látky obsahuje CERAMIN místo PVC - změčkovadel?
-  Základ tvoří kombinace minerálů s polymery, které se mimo jiné používají také v lékařském, či potravinářském průmyslu.

12. Jaká je doba opotřebení dekoru?
-  CERAMIN je velice odolný materiál, který lze použít v i komerčních prostorech. Nicméně tak jako jakákoliv jiná podlahová krytina lze poškrábat. Aby jste předešli poškrábání podlah je potřeba instalovat před vchodem kvalitní čistící zónu a nábytek opatřit kluzáky nebo podložkou.

13. Jakým způsobem se podlahy udržují?
-  Údržba je velice jednoduchá. Podlahy jsou voděodolné tak se nemusíte bát jako u laminátových podlah použít vlhký hadr. Pro každodenní údržbu podlah doporučujeme produkt PU čistič od fa Dr.Schutz. Další přípravky najdete také v příslušné sekci na našich stránkách - http://ceramin.cz/navody

14. Jak často dochází k opakování dekoru lamel a jaká je barevnost?
-  Díky velmi variabilnímu tisku nedochází k častému opakování lamel. Většina dekorů díky digitálnímu tisku je velice věrohodných, ale počítejte s tím, že mezi jednotlivými deskami můžou být u některých dekorů barevné rozdíly, aby bylo dosaženo co nejvěrohodnějšího designu. 

15. Musí se použít pod podlahy podložka NEO LAY?
- Ano! Aby pochůznost podlah byla příjemná je nutné použít pod podlahy podložku, která má parametry max. tl. 1,5mm a snese zatížení více jak 10t/m2. Tyto parametry splňuje originální podložka NEO LAY. Podložka je vyrobena z kokosových vláken a je vhodná na podlahové topení.

16. Kde lze podlahy CERAMIN koupit.
- Doporučujeme využít některého z  autorizovaných prodejců, kteří mají s pokládkou podlah CERAMIN zkušenost. Kontakt na prodejce je zde: https://ceramin.cz/autorizovani-prodejci

17. Můžu si podlahu položit sám?
- Ano, při dodržení návodu k pokládce je možné si podlahu položit podlahu sám. Naše doporučení však je na pokládku si sjednat zkušeného podlaháře

Nahoru

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti