Upravit stránku
Výběr podlahové krytiny je mnohem složitější než jen hledání nejlépe vypadajícího výrobku. Rozhodnutí výrazně ovlivňuje několik dalších faktorů - vlhkost, trvanlivost, náklady a další. Postupujte podle těchto pěti kroků, abyste dospěli k rozhodnutí o podlaze, které je pro vás a váš domov to pravé.
Tip od nás: velké dlažby na malém prostoru můžou místnost opticky zvětšit.

1. Bude vaše podlaha instalována v oblasti s vysokou vlhkostí?

Ano


Potřebujete podlahovou krytinu, která je vhodná do prostředí s vysokou nebo střední vlhkostí, jako je beton, keramická nebo porcelánová dlažba nebo vinylová dlažba.

Ne

Vlhkost není omezujícím faktorem. V tomto bodě lze stále použít všechny typy podlah. Přejděte k dalšímu kroku.

2. Potřebujete podlahu vhodnou pro domácí zvířata?

Ano

Budete potřebovat podlahu s vynikající odolností proti opotřebení. Některé podlahy, které se zdají být odolné proti opotřebení, často odolné nejsou. Například masivní dřevo s povrchovou úpravou na místě se může snadno poškrábat. Jeho záchranou je, že škrábance lze obrousit. Místo toho zkuste odolné podlahy, jako jsou třeba podlahy CERAMIN, prkenné vinylové podlahy nebo dokonce koberce.

Ne

I když každý chce odolnou podlahu, odolnost není hlavním faktorem při rozhodování. Přistupte k dalšímu kroku.

3. Jaký je váš rozpočet na čtvereční metr? 

300 Kč nebo méně

Kolem této ceny se pohybují výhodné laminátové podlahy. I když nebude nádherná, má celkový vzhled podobný dřevu. V této cenové relaci lze nalézt také listové a dlaždicové pružné podlahy. V tomto rozmezí lze nalézt spoustu nádherných keramických a porcelánových dlaždic, ale nezapomeňte, že pokládka dlaždic je skutečně pracná.

300-800 Kč

Toto je nejsladší cenové rozpětí pro mnoho typů podlahových krytin. Můžete si pořídit některé domácí masivní dřevěné a dřevěné podlahy, ale nečekejte mnoho vzácných nebo dovážených dřevin. Do tohoto rozmezí spadají atraktivnější lamináty a také kvalitnější luxusní vinylové dlaždice.

800 Kč a více

Zvýšení vašeho cenového rozpětí znamená, že můžete prozkoumat některé tvrdší, vzácnější nebo dovážené možnosti tvrdého dřeva a umělého dřeva, jako je kempas, ipe, brazilská třešeň, mahagon. Nejvyšší kvalitu představují prémiové podlahy CERAMIN a luxusních vinylové podlahy.
Ať už si v této části vyberete cokoli, přejděte k dalšímu kroku.

4. Chcete si podlahu instalovat sami?

Ano


Pokud si podlahu nainstalujete sami, můžete často snížit celé náklady na podlahu na polovinu. Podlahy CERAMIN a prkenné vinylové podlahy bývají pro majitele domů nejjednoduššími podlahovými krytinami, které si mohou nainstalovat sami, a jsou snadno dostupné. Obě podlahy jsou plovoucí, což znamená, že každá deska se spojuje se sousední deskou (nikoli s podkladem).

Ne


Koberec od stěny ke stěně je pro kutily obtížné položit dokonale rovně. Masivní dřevo a dřevěné podlahy z tvrdého dřeva přibité hřebíky nejlépe nainstalují profesionálové. Mnoho prodejců podlahových krytin nenabízí instalaci ve vlastní režii, i když mohou vést seznam oblíbených místních instalatérů. Zdroj spolehlivých podlahářů naleznete zde.

5. Potřebujete podlahu s nízkými nároky na údržbu?

Absolutně. Je to můj primární zájem
    
Nejlepší je jakákoli forma pružné podlahy, například dlaždice, plech nebo prkno. Laminátové podlahy jsou těsně na druhém místě, a to pouze proto, že vyžadují speciální metody čištění.

Bylo by to hezké, ale není to to nejdůležitější

U masivního tvrdého dřeva vyměníte krásu za údržbu. Bez ohledu na to, co říkají výrobci, udržet masivní nebo umělé dřevo v dobrém stavu vyžaduje práci, ale stojí to za to. Místa s vysokou frekvencí pohybu zakryjte koberci a běhouny, abyste údržbu omezili.

Nahoru

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti